Політика

Суд ООН визнав Росію винною у порушенні конвенції про заборону фінансування тероризму

Росія порушила деякі частини Конвенції ООН про запобігання фінансуванню тероризму, оскільки не розслідувала фінансову підтримку бойовиків на сході України у 2014 році.

Про це йдеться у рішенні Міжнародного суду ООН, повідомляє  Радіо Свобода .

При цьому суд не призначив компенсацію, як зажадала Україна.

Суд також відмовився винести конкретне рішення щодо ймовірної відповідальності Росії за знищення літака малайзійських авіаліній рейсу MH17 з непідконтрольних Україні територій 17 липня 2014 року.

Як повідомляє  Європейська правда , загалом суд визнав необґрунтованою більшу частину звинувачень України на адресу РФ.

Журналісти пояснюють, що головна проблема полягала в тому, що «суд обрав консервативний підхід» до трактування Конвенції і вирішив, що фінансування тероризму в розумінні Конвенції стосується лише перерахування коштів і не поширюється на надання бойовикам військової техніки та зброї. Наприклад, постачання Бука, з якого було збито пасажирський літак російськими бойовиками, не підпадають під цю заборону.

Таким чином, Міжнародний суд частково визнав Росію винною в порушенні конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму.

16 січня 2017 року Україна звернулася до Міжнародного Суду ООН із заявою проти Російської Федерації. У своїй заяві України звинувачує РФ у порушенні зобов’язань щодо Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму від 1999 року та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації від 1965 року.

Міжнародний суд ООН визнав наявність своєї юрисдикції щодо розгляду позову України проти Росії.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *