Політика

США почали розслідування проти SpaceX через використання Starlink російськими військовими, — WP

Представники Джеймі Раскін та Роберт Гарсія направили листа з вимогою, щоб компанія повідомила про скарги на можливі незаконні придбання терміналів Starlink, у тому числі в окупованих Росією регіонах України. Законодавці заявили, що їх стривожили заяви українських розвідників, що російські війська розмістили термінали компанії на сході України, що може порушити американські санкції.

Законодавці попередили президента SpaceX Гвінна Шотвела, що передбачуване використання Росією Starlink «несе серйозну загрозу для безпеки України, життя українців та національної безпеки США».

«Ми стурбовані тим, що у вас, можливо, немає належних запобіжних заходів та політики», — написали Раскін і Гарсія.

Перевірка наголошує, наскільки життєво важливим був сервіс Starlink для військових дій України, забезпечуючи основу цифрового зв’язку на полі бою з того часу, як Росія вторглася в країну два роки тому.

Компанія SpaceX поставила термінали Starlink в Україну на прохання українських урядовців протягом кількох годин після нападу Росії. Міністерство оборони закупило від 400 до 500 нових терміналів для України у червні 2023 року, йдеться у листі.

Проте вже давно існують побоювання щодо широкого впливу, який SpaceX і Маск, генеральний директор та засновник компанії, мають на конфлікт.

Законодавці побоюються, що тепер Starlink може дати аналогічну перевагу Росії після того, як у лютому українські розвідники заявили, що російські війська все частіше використовують системи супутникового зв’язку Starlink.

Нещодавно у ЗМІ з’явилася інформація про те, що російські солдати в Україні використовують термінали Starlink. Згодом ці дані підтвердило Головне управління розвідки Міноборони України. При цьому власник SpaceX Ілон Маск у відповідь на таку інформацію наголосив, що офіційно термінали Росії ніхто не продавав.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *