Політика

США швидкими темпами готують Україну до весняного контрнаступу – Politico

Американські військові швидкими темпами перекидають техніку на полі бою та тренують українські війська напередодні великого наступу на Росію, яке очікується наприкінці весни.

Про це пише   Politico .

Міністр оборони США Ллойд Остін у середу після віртуального засідання багатонаціональної контактної групи з питань оборони України заявив, що «Україна не може гаяти часу».

«Ми повинні швидко і повністю виконати наші обіцянки», — сказав Остін, — Це включає доставку нашої бронетехніки на поле бою і забезпечення того, щоб українські солдати якнайшвидше отримали підготовку, запасні частини та технічну підтримку, необхідну їм для використання цих нових систем».

З наближенням весни американські офіційні особи дедалі більше стурбовані тим, що в Україні зменшуються запаси боєприпасів, засобів протиповітряної оборони та досвідчених солдатів.

Пентагон заявляє, що незалежно від стратегії Києва на полі бою США хочуть, щоб українські солдати мали зброю, необхідну для продовження боротьби.

Росія місяцями обстрілювала країну ракетами, прагнучи не лише спричинити руйнування, а й виснажити запаси протиповітряної оборони України. Українські солдати розповідають про гостру нестачу основних боєприпасів, зокрема мінометних мін та артилерійських снарядів. За оцінками американських офіційних осіб, за рік війни загинуло понад 100 000 українських військових, включаючи найдосвідченіших солдатів.

У матеріалі зазначається, що обидві сторони зазнають великих втрат у битві за Бахмут. На чолі з «вагнерівцями» Росія вже дев’ять місяців тримає в облозі південно-східне місто, перетворивши його на руїни.

Українські війська відмовляються здаватися, а президент Володимир Зеленський наполягає, що захист Бахмута є ключовим для утримання інших східних міст.

Натомість американські офіційні особи більше зосереджені на підготовці України до великого весняного наступу для повернення територій, яке, як вони очікують, розпочнеться у травні.

Сотні західних танків та бронетехніки, у тому числі вперше техніки, яка може зводити мости та дозволяти військам переправлятися через річки, прямують до України для наступу.

Американські та європейські партнери також надсилають величезну кількість боєприпасів та 155-мм снарядів, які Україна визначила як найбільш нагальну потребу.

Пакети американської допомоги «протягом останніх чотирьох-п’яти місяців були спрямовані на те, що потрібно Україні для цього контрнаступу», – сказав американський чиновник, який побажав залишитися неназваним через вимоги адміністрації.

Хоча американські чиновники намагаються не вказувати Києву, як вести війну, керівництво Пентагону заявило в середу, що обладнання та підготовка, які надаються, дозволять Україні виграти війну – де і коли вона вирішить це зробити.

«Ми докладаємо значних зусиль для зміцнення української армії з погляду оснащення, боєприпасів та тренувань у різних країнах, щоб дати можливість Україні захистити себе», – сказав голова Об’єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі.

«Посилення української спроможності дозволить українському керівництву розробляти та реалізовувати різні варіанти дій у майбутньому, щоб досягти своїх цілей та довести цю війну до успішного завершення», – додав Міллі.

У лютому понад 600 українців завершили 5-тижневу програму підготовки в Німеччині, яка включала базові навички, такі як стрілянина, а також медичну підготовку та інструктаж з маневрування на бойових машинах «Бредлі» та бронетранспортерах «Страйкер» американського виробництва. Наразі ці сили повернулися на поле бою, і друга партія із сотень додаткових солдатів зараз проходить навчання за цією програмою.

За зачиненими дверима американські офіційні особи вимагають від Києва економити артилерійські боєприпаси та вести більш прицільний вогонь. Особливо у Бахмуті, де обидві сторони витрачають боєприпаси швидкими темпами.

«Дехто в Пентагоні вважає, що вони занадто швидко спалюють боєприпаси, — сказав генерал-лейтенант у відставці Бен Ходжес, колишній командувач Сухопутними військами США в Європі, — Вибачте, вони ведуть масштабну боротьбу за виживання своєї країни проти ворога, який має величезну перевагу в артилерійських боєприпасів і не відступає».

За словами американських чиновників, Київ ще не визначився зі стратегією, але має, по суті, два варіанти: просуватися на південь через Херсон до Криму або рухатися на схід зі своєї північної позиції, а потім на південь, відрізавши російський сухопутний міст.

Перший варіант не є реалістичним, кажуть чиновники, оскільки Росія окопалася у своїй обороні на східному березі Дніпра, а Україна не має достатньої кількості людських ресурсів для успішної десантної операції проти таких сил. Другий варіант вірогідніший, кажуть чиновники.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *