Політика

Тисячі одиниць конфіскованої іранської зброї можуть відправити до України, — WSJ

Американські військові розглядають можливість відправки в Україну партії конфіскованої іранської зброї. Про це у вівторок, 14 лютого,  пише  The Wall Street Journal.

За інформацією газети, йдеться про більш ніж 5000 автоматів, 1,6 мільйона набоїв для стрілецької зброї, невелику кількість протитанкових ракет і більше 7000 підривників, вилучених біля узбережжя Ємену у контрабандистів, підозрюваних у роботі на Іран.

Повідомляється, що цього тижня США та її союзники НАТО зустрілися в Брюсселі у форматі «Рамштайн», щоб обговорити нові способи прискорення постачання зброї в Україну та дефіцит військових постачань, який створює війна.

«Війна в Україні споживає величезну кількість боєприпасів і виснажує запаси союзників. Нинішній рівень витрат України на боєприпаси в багато разів перевищує наші нинішні темпи виробництва. Це ставить нашу оборонну промисловість у скрутне становище», — заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг. .

За даними Пентагону, цього тижня США поставили Україні понад 100 мільйонів набоїв для стрілецької зброї.

Зазначається, що у юридичній площині є складнощі для передачі конфіскованої зброї в Україну. Наразі в адміністрації президента США Джо Байдена шукають юридичне обґрунтування для вилучення зброї з одного конфлікту та передачі його до іншого. Ембарго ООН на постачання зброї вимагає, щоб США та їхні союзники знищили, зберегли або позбулися вилученої зброї. За словами американських чиновників, юристи адміністрації Байдена вивчали питання про те, чи резолюція створює якусь свободу дій для передачі зброї Україні.

Прихильники цієї ідеї кажуть, що президент Байден може вирішити це юридичне питання, підготувавши указ чи працюючи з Конгресом, щоб уповноважити США конфіскувати зброю в рамках цивільної конфіскації та відправити її до України.

The Wall Street Journal пише, що гвинтівки та боєприпаси були вилучені в останні місяці США та Францією в рамках глобальних зусиль, спрямованих на запобігання контрабанді Іраном зброї до Ємену. Союзники Тегерана з руху Хуті ведуть восьмирічну війну проти уряду, що підтримується Саудівською Аравією, який був витіснений зі столиці в 2014 році.

Зазвичай, ця зброя вилучається і знищується США та їх союзниками, які забезпечують дотримання ембарго ООН на постачання зброї до Ємену. Але американські чиновники заявили, що глобальні зусилля щодо постачання України зброєю викликали дискусію щодо відправки конфіскованого військового майна до Києва.

Американські військові чиновники почали серйозно розглядати цю ідею наприкінці минулого року після того, як ВМС США конфіскували мільйон набоїв на борту рибальського судна, яке прямувало з Ірану до Ємену, сказали чиновники. Через кілька тижнів американські військові вилучили понад 2 000 автоматів АК-47 з невеликого рибальського судна в Оманській затоці. У середині січня французькі війська виявили 3000 автоматів, майже 600 000 набоїв та понад 20 протитанкових ракет на борту іншого рибальського судна в Оманській затоці.

За словами американських чиновників, відправка зброї, призначеної для сил, що підтримуються Іраном в Ємені, київському уряду дозволить Америці чинити тиск на Іран, який надав Росії сотні дронів-камікадзе, які використовуються для нападу на цивільне населення в Україні.

«Це сигнал взяти зброю, призначену для озброєння проксі Ірану, і перевернути її для досягнення наших пріоритетів в Україні, де Іран постачає зброю Росії», — сказав один із американських чиновників.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *