Політика

Україна вимагатиме репарацій від Росії в Гаазі, — посол

Україна вимагатиме від Росії відшкодування збитків у рамках судового процесу щодо Конвенції про заборону геноциду, якщо буде відповідне вирішення справи по суті. Про це заявив посол із особливих доручень МЗС України Антон Кориневич під час спілкування з журналістами у Міжнародному суді ООН.

«Якщо буде вирішення справи по суті, ми дійсно говоритимемо про те, що репарації потрібні. Росія порушила один із ключових міжнародних договорів у міжнародному праві, який, як ви чули сьогодні, є одним із основоположних для системи захисту прав людини. Але тут треба зазначити , що це репарації, які стосуються саме цієї справи. Ви знаєте, що уряд України працює над ширшим питанням компенсаційного механізму. Це все як частина одного питання, але все-таки це стосується саме цієї справи», — пояснив він .

Кориневич зазначив, що завдання юридичної команди України на цьому етапі — зробити все для того, щоб, з погляду права та фактів, показати, що суд має юрисдикцію слухати справу по суті.

Ключовим є встановлення юридичного факту, що Росія – порушник норм міжнародного права. Після встановлення такого факту можна переходити до питання репарації, але це може порушуватися на останній стадії розгляду справи. Окремо вже після винесення рішення по суті.

Нагадаємо, 18 вересня Міжнародний суд ООН у Гаазі відновив слухання за позовом України проти Росії щодо конвенції про геноцид. Україна намагається довести, що Росія порушила Конвенцію 1948 року, оскільки Кремль виправдовує своє вторгнення тим, що нібито запобігає «геноциду» росіян з боку Києва.

Україну підтримали 32 країни, які приєдналися до цієї справи. Суд проведе слухання щодо юрисдикції, і якщо визнає її і те, що позов повністю або частково прийнятний, то наступним етапом буде розгляд справи по суті.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *