Події в Україні

Україна для пошуку зниклих безвісти використовує штучний інтелект

Штучний інтелект допомагає у пошуку громадян України, які зникли безвісти під час війни з Росією. Зокрема, він розпізнає обличчя людей.

Про це заявив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубинець, повідомляє  прес-служба омбудсмена.

З його слів, Україна також працює над використанням штучного інтелекту в інших галузях.

Він додав, що розвивати сферу технологій, у тому числі на шляху вступу до ЄС, Україна формує нові партнерства в цьому напрямку.

Офіс Омбудсмена приєднується до цієї роботи. Зокрема працівники інституту беруть участь у засіданнях робочої групи з питань правового регулювання штучного інтелекту Національної асоціації адвокатів України, а також у стратегічній сесії «Створення правової бази для штучного інтелекту в Україні», організованої Мінцифрою.

Представник омбудсмена з інформаційних прав та співробітники офісу беруть участь в обговореннях та дослідженнях інших проектів, у тому числі й для вирішення проблемних питань. Серед них – загроза приватності та кібербезпеки, дезінформація, посилення втручання у приватність.

«Не варто забувати, що мета штучного інтелекту — це насамперед сприяння розвитку людини, суспільства, держави. І врахування інтересів, прав і свобод людини має бути найважливішим у цій сфері», — заявив Лубинець.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *