Події в Україні

Україна хоче вступити до ЄС протягом двох років, – Шмигаль

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив про амбітний план набуття Україною членства в ЄС протягом двох років.

Про це він сказав в інтерв’ю Politico.

«У нас дуже амбітний план приєднатися до Європейського Союзу протягом наступних двох років. Тому ми очікуємо, що цього року, 2023-го, ми можемо вже проводити цей передвступний етап переговорів», – сказав Шмигаль.

Як зазначається, це кидає виклик істеблішменту Євросоюзу, який намагається зберегти членство України в ЄС як більш віддалену концепцію.

Президент Франції Еммануель Макрон заявив минулого року, що до вступу України в ЄС можуть пройти «десятиліття». Навіть лідери ЄС, які підтримали надання Україні статусу кандидата на саміті у червні минулого року, приватно визнають, що перспектива фактичного вступу країни до ЄС – досить віддалена.

П’ятничний саміт у Києві буде присвячений досягненню правильного балансу між очікуваннями України та тим, що може запропонувати Брюссель. Хоча національні лідери ЄС не будуть присутні на саміті, чиновники Європейської Ради були зайняті зв’язком із країнами-членами ЄС щодо підсумкового комюніке.

Деякі країни наполягають на тому, що заява не повинна далеко відходити від формулювань, використаних на червневому засіданні Європейської Ради, наголошуючи на тому, що хоча майбутнє України пов’язане з Європейським Союзом, країни-аспіранти повинні відповідати певним критеріям. «Очікування в Києві досить високі, але необхідно виконати всі умови, які висунула Єврокомісія. Це процес, що ґрунтується на заслугах», – сказав один високопосадовець ЄС.

Так, Шмигаль заявив Politico, що він сподівається, що Україна зможе досягти «істотного стрибка вперед» у п’ятницю, особливо у конкретних сферах: це угода про безвізовий режим для промислових товарів; призупинення мит на український експорт ще на один рік; активний прогрес у приєднанні до схеми платежів SEPA (Єдиний платіжний простір євро) та включення України до зони мобільного роумінгу ЄС.

«Ми очікуємо на прогрес і прискорення на нашому шляху до підписання цих угод», – сказав він.

Гарячою темою і одним із центральних знаків питання щодо вступу України до ЄС буде боротьба України з корупцією.

«Нам потрібна реформована Україна. Ми не можемо мати таку ж Україну, як до війни», – вважає один високопосадовець ЄС, який брав активну участь у підготовці до саміту.

У свою чергу Шмигаль наполягає на тому, що уряд Зеленського серйозно ставиться до корупції. «У нас нульова толерантність до корупції», – сказав прем’єр, вказуючи на «блискавичну швидкість», з якою цього місяця було звільнено чиновників. «На жаль, корупція народилася не вчора, але ми впевнені, що викорінемо її», — вважає він та відкрито заявляє, що це ключ до вступу країни в ЄС.

Тим не менш очікується, що саміт цього тижня матиме символічну вагу і надішле потужний сигнал Москві про європейські прагнення України.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *