Події в Україні

Українців попередили, що цього року здешевлення кредитів не слід очікувати

Українські банки цього року не планують зменшувати ставки кредитів для громадян.

Про це повідомив член Ради Національного банку України Василь Фурман   в ефірі інформаційного телемарафону. «На одній із нарад ми спілкувалися з банкірами щодо розвитку банківського ринку цього року. Я чув дуже різні думки — від банків, які бачать цей рік дуже перспективним для себе, вони розширюватимуть мережу філій, до банків, які займають дуже консервативну стратегію і скорочуватимуть свої кредитні портфелі. Але разом з тим всі погоджуються з тим, що кредити і надалі не дешевшатимуть, ставки за депозитами, в принципі, повинні зростати», — сказав він.

За його словами, однією з причин високих ставок за кредитами є висока облікова ставка Нацбанку в розмірі 25%, що допомагає стримувати інфляцію. Цього року НБУ прогнозує, що рівень інфляції складе менше 19%, у 2024 році – менше 10%, а у 2025 – трохи більше 6%.

«За прогнозами Національного банку, облікова ставка зменшуватиметься наприкінці першого кварталу наступного року, тому що ми боремося з інфляцією. Після зменшення інфляції почнуть зменшуватись ставки всі — депозитні та за кредитуванням», — сказав він.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *