Події в Україні

У Миколаєві затримали ще одного інформатора ФСБ, який шпигував за аеродромами ЗСУ

Служба безпеки внаслідок контрдиверсійних заходів у Миколаєві затримала ще одного інформатора ФСБ. Зловмисник збирав розвіддані про місця базування та переміщення сил оборони на території регіону, повідомляє пресслужба СБУ.

За даними слідства, фігурант на початку повномасштабного вторгнення виїхав за кордон і почав активно підтримувати збройну агресію Росії, після чого був дистанційно завербований російськими спецслужбами. Повернувшись до України у березні цього року, він намагався виявити можливі локації військових аеродромів із бойовою авіацією ЗСУ.

Встановлено, що дистанційну комунікацію з російською спецслужбою інформатор підтримував через «зв’язкових». Одним з них виявився прокремлівський блогер Сергій Лебедєв (відоміший під псевдонімом «Кульбатий»), який знаходиться в тимчасово окупованому Донецьку і працює на фсб. У червні цього року СБУ заочно повідомила йому про підозру в держзраді та нейтралізувала мережу його інформаторів у Миколаївській області.

Поплічником ФСБ виявився місцевий житель, який був активним користувачем телеграм-каналу «Кульбатого». Під час листування з ворожим блогером його послідовник підтримував антиукраїнські наративи та зливав відомості про дислокацію Сил оборони на території регіону. Збирав «потрібні» відомості фігурант через особисті контакти та відкриті джерела. Крім того, обходив місцевість та приховано фіксував українські об’єкти, а потім передавав «звіт» до фсб у вигляді тексту та фотографій із прив’язкою до місцевості.

Співробітники СБУ задокументували злочинну діяльність російського інформатора та затримали його. Під час обшуку у затриманого вилучили мобільний телефон, який той використовував для комунікації з Лебедєвим. На підставі зібраних доказів фігуранту повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 114-2 Кримінального кодексу України. Йому загрожує до 12 років ув’язнення.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *