Події в Україні

У Миколаєві у дружини загиблого військового вимагають повернути пенсію чоловіка (відео)

У Миколаєві в дружини загиблого військовослужбовця Миколи Резніченка, який загинув 8 березня 2022 року на Донеччині, вимагають повернути єдину виплату, яку у цей період отримувала жінка — пенсію чоловіка. Повідомлення про це сім’я отримала за рік, розповіла вдова військового Людмила журналістам Суспільного.

Про загибель чоловіка Людмила дізналася 9 березня 2022 року, але жодних документів, які б підтверджували його смерть, не отримувала. Каже, шукала його всіма доступними способами, зв’язувалася з товаришами по службі та командуванням 36 бригади, в якій чоловік служив.

Побратими підтвердили: загинув. Протягом року ні статусу загиблого, ні статусу зниклого безвісти військовому не надали. 18 лютого 2023 року жінка отримала повідомлення, а 31 березня – довідку про смерть чоловіка. Єдина виплата, яку отримувала дружина загиблого — пенсія Миколи.

«Як це? Мені дали повідомлення? Мені сказали, що він загинув? Що мені було робити? Я його стільки шукала. І всі відповідали ні, всі документи ось. Ні, ні. У 36 – ні, зв’язуйтеся з 53, 53 каже – ні, зв’язуйтесь із 36. І ось я півтора роки шукала. Знайшла у 36», — розповідає Людмила Резніченко.

Заступниця начальника головного управління Пенсійного фонду України у Миколаївській області Ольга Ярошевич повідомила, що суму в понад 77 тисяч гривень Людмила має повернути державі. Інакше пенсійний фонд звертатиметься до суду.

«Факт смерті було встановлено у цій інформації – 8 березня 2022 року. Оскільки кошти перераховувалися на банківський рахунок особи, було направлено листа до банківської установи щодо повернення коштів, але кошти не повернули, оскільки їх зняли з рахунку», — каже Ольга Ярошевич.

Адвокат Андрій Саченко каже, що до періоду отримання офіційних документів про смерть чоловіка Людмила Резніченко не могла точно знати, отже, вона не мала підстав сповіщати про це пенсійний фонд.

«Навіть з боку людської моралі: людина повинна була очікувати, що її чоловік мав бути швидше за все живий, аніж мертвий. Тому в цьому випадку на рівні державної влади, пенсійних фондів на адміністративному судочинстві лежатиме тягар доведення, що ця особа достовірно знала, що її чоловік уже не живий і що вона недобросовісно подавала відповідні відомості до пенсійного фонду з метою безпідставного отримання пенсії та збагачення. Вважаю, що таких доказів Пенсійний фонд не має», — каже Андрій Саченко.

Людмила Резніченко наразі не знає, що робити далі, адже, за її словами, вона вже півтора роки збирає інформацію про загибель чоловіка та намагається повернути його тіло, щоб поховати у Миколаєві.

«Це ж витримати неможливо, це все пройти неможливо. Я з військкомату виходила, йшла додому, у мене сльози лилися, весь час дивилася вниз. Ми з Жовтневого, люди нас усі знають. А я йду, у мене сльози течуть», — каже дружина загиблого військового.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *