Події в Україні

У Мінекології оцінили збитки України через війну

Попередні збитки навколишньому середовищу України, завдані Росією через військові дії, оцінюються в 2 трлн грн.

Про це у неділю, 5 березня, повідомив міністр захисту навколишнього середовища та природних ресурсів України Руслан Стрілець під час виступу на міжнародній конференції «Об’єднані заради справедливості» у Львові, передає  Укрінформ .

При цьому глава відомства зазначив, що міністерство захисту навколишнього середовища та природних ресурсів розробило нову методологію фіксації та підрахунку збитків екології.

«Ми розробили нову методологію спільно з нашою екологічною інспекцією та використовуємо сім видів методологій і вже обрахували два трильйони гривень завданих збитків», — сказав він.

Стрілець наголосив, що йдеться про забруднення землі, повітря, води, лісу.

«Наша головна мета — показати всім ці показники, щоб їх побачили в Європі та світі. Щоб усі зрозуміли, яка ціна цієї шкоди навколишньому середовищу і як відновити цю шкоду, завдану Україні», — заявив міністр.

Він зазначив, що найбільше в Україні постраждав ліс.

«Майже 3 млн гектарів лісу було пошкоджено. Це майже третина залісованої території України. Майже 500 тисяч га зараз перебувають під тимчасовою окупацією або в зоні військових дій», — уточнив він.

Також Стрілець зазначив, що 10 національних парків, вісім заповідників та два біосферні заповідники зараз перебувають під російською окупацією. Під загрозою знищення 600 видів фауни та 750 видів флори.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *