Події у світі

У Польщі виявили схему обходу ембарго для ввезення вугілля з РФ

За останній рік до Польщі, незважаючи на ембарго ЄС, з російських портів надійшло близько 1,5 млн тонн вугілля.
Про це заявив сенатор від опозиційної партії «Громадянська коаліція» Кшиштоф Брейза, повідомляє «Укрінформ».
У ході брифінгу сенатор уточнив, що за останній рік до Польщі з портів Санкт-Петербурга та Виборга було перевезено 1,5 млн т вугілля невеликими партіями – по 2 тис. тонн.
Політик повідомив, що вивчав ситуацію разом зі своїми помічниками протягом кількох тижнів і з’ясував, що перевезення вугілля з РФ до портів Щецина, Гданська, Гдині та Свиноуйсьця здійснюють російські моряки, але на суднах під прапорами Мальти, Кіпру, Антигуа та Барбуди.
Сенатор надав докази прибуття суден з Росії до польських портів, перебування на них російських моряків, і зазначив, що хоча в одній із накладних країною походження вугілля було вказано Казахстан, можливим є підроблення документів.
Кому призначалося вугілля – встановити не вдалося. Відомо лише, що його одразу завантажували у вагони для подальшого перевезення у глиб країни.
Сенатор назвав ситуацію «максимально аморальною» і підкреслив, що чекає на рішучу реакцію від прем’єр-міністра Матеуша Моравецького та лідера PiS Ярослава Качинського.
«Це безпрецедентна справа, яка шкодить безпеці та національним інтересам Польщі. З одного боку, фінансуються російські порти та інфраструктура Володимира Путіна, а потім ці гроші йдуть на бомби та боєприпаси, якими знищується Україна. З іншого боку – російські спецслужби. Не приховуватимемо, що російські моряки пов’язані з російськими службами. Вони мають вільний допуск до інфраструктури, вивчають критичну інфраструктуру Польщі, а провладні установи розводять руками», — наголосив сенатор.
Політик підкреслив: зараз не може бути й мови про торгівлю вугіллям з Росією, що знаходиться під санкціями.
«Ембарго ЄС передбачає заборону на імпорт російського вугілля, а також імпорт будь-якого іншого вугілля з території Російської Федерації, посередництво та технічну допомогу у будь-якій діяльності, яка з цим пов’язана», — сказав Брейза і висловив сподівання, що за справу візьмуться польські спецслужби.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *