Події у світі

У Польщі заявили про негативне ставлення до «героїзації Бандери»

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що хоче порушити питання «героїзації» Степана Бандери. Йдеться про офіційні сторінки органів влади України.

Про це повідомляє PAP.

У понеділок, 2 січня, журналісти запитали Моравецького, як він ставиться до святкування дня народження Степана Бандери на сторінках Верховної Ради України. За їхніми словами, 1 січня у Twitter Верховної Ради було розміщено фото головнокомандувача ЗСУ генерала Валерія Залужного під портретом керівника УПА. Начебто під фото також було повідомлення з цитатами Бандери та словами: «Нинішня боротьба йде проти Російської імперії. І ці директиви Степана Бандери добре відомі головнокомандувачу Збройних Сил».

«До будь-якої героїзації або навіть згадки про Бандеру ми ставимося вкрай критично, дуже негативно. У моїй першій розмові з прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем після того, що сталося, я говоритиму про це дуже і дуже однозначно»,  — заявив Моравецький.

Він також сказав, що вважає Бандеру «ідеологом злочинних часів, часів війни», коли відбулися «страшні українські злочини».

«Тут не можна у жодному разі погоджуватися на якесь поблажливе ставлення до тих, хто не хоче визнати, що той страшний геноцид був чимось немислимим, і здійснити повне викуплення, повне визнання вини»,  — наголосив прем’єр.

Зазначимо, що у Польщі Степан Бандера є доволі спірною фігурою. Так, у Варшаві його асоціюють із так званою Волинською трагедією, яка сталася у липні 1943 року. Поляки називають її геноцидом польського населення.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *