Події у світі

У підриві «Північних потоків», окрім України, підозрювали і Польщу, — WP

Разом із Україною серед можливих організаторів диверсії на російських газопроводах «Північні потоки» у Балтійському морі фігурувала також Польща, де такі твердження категорично заперечують.

Про це йдеться у публікації  The Washington Post .

Матеріал видання стосується розслідування, яке здійснює Німеччина, зокрема ролі, яку у підриві «Північних потоків» могло зіграти судно «Андромеда» — воно, як писали раніше ЗМІ, нібито було орендовано у польської компанії, яка належить двом українцям.

«На основі початкових висновків німецького розслідування офіційні особи пошепки говорять про потенційну причетність польського чи українського уряду до нападу», — пишуть автори публікації.

Як зазначають співрозмовники WP, можливий мотив Польщі полягав у тому, що вона була серед найбільших критиків «Північних потоків» з початку їхнього створення наприкінці 1990-х років.

Радник президента Польщі з питань зовнішньої політики Марчін Пшидач в інтерв’ю виданню закликав до обережних висновків. Він погодився, що «Андромеда» може бути ключовою у розслідуванні диверсії, але вважає, що цю зачіпку могла підлаштувати РФ.

«Це може бути російська гра, в якій винна Польща. Польща не має нічого спільного з цим (диверсією – ред.)», — наголосив він.

Колишні польські чиновники не під запит сказали The Washington Post, що незважаючи на рішучу опозицію «Північному потоку» та підтримку України, Варшава навряд чи вдалася б до диверсії, яка може призвести до розколу проукраїнського альянсу на Заході.

Нагадаємо, наприкінці вересня 2022 року на двох нитках газопроводу «Північний потік» у Балтійському морі біля узбережжя датського острова Борнхольм сталося чотири витоки. Розслідування показало, що трубопроводи підірвали підводну вибухівку, але залишається невідомим, хто стояв за вибухами.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *