Політика

У РФ заявили про перехоплення 7 балістичних ракет «Гром-2», які ще не розроблені

На тлі повідомлень про успішну роботу української ППО про перехоплення російських балістичних ракет системою Patriot, в Росії теж вирішили похвалитися здобутками своїх протиповітряних оборонців. В Міноборони РФ заявили, що з легкістю збивають українські балістичні ракети «Грім-2». Про це пише Defense Express.

«Міноборони РФ продовжує генерувати «новини» про «успішне перехоплення засобами ППО» балістичних ракет оперативно-тактичного рівня «Грім-2». При цьому не однієї, а одразу двох у поки окупованому Криму поблизу Джанкою і це перший випадок, коли у РФ вирішили не дрібнитись, бо до цього «збивали» максимум по одній», — пише видання.

Зазначається, що «збивати» українські ракети росіяни почали ще від березня цього року, і вже мають у копілці 7 ракет — 30 березня, 9 та 23 квітня, 7 та 26 травня по одній, а 1 жовтня, вже одразу дві.

Водночас публічно оголошено, що роботи по проєкту «Грім-2» виконані лише на 75% станом на червень 2023 року і на його завершення потрібні — 0,5 млрд доларів.

«Тобто, якщо брати цю інформацію, як відправну — що саме збивають у РФ залишається невідомим», — пише видання.

Також у Defense Express пишуть, що залишається під питанням, чи можуть ЗС РФ взагалі збивати балістичні ракети, бо необхідно мати зенітну ракету з кінетичним перехопленням цілі.

У РФ у якості протиракети для С-400 використовується 9М96Е2 (9М96Е/ДМ), для якої задекларовано перехоплення балістичних цілей на дальності 30 км та на висоті до 25 км. Іноді цей аспект у Росії просто обходять фразою «максимально близький підрив».

Досвід США з ЗРК Patriot PAC 2 вже довів те, що перехоплення близьким підривом й навіть збільшення розмірів уражаючих елементів не дозволяє надійно перехоплювати балістичні ракети. Зокрема для Patriot PAC 2 це гарантувалось на рівні 0,8-0,95 відповідно до результатів полігонних випробувань.

«Питання що саме, а головне й чим саме у РФ перехоплюють балістичні цілі залишається під питанням», — коментують заяви Міноборони РФ у Defense Express.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *