Політика

У Словаччині на виборах президента перемагає прозахідний політик

У Словаччині у першому турі президентських виборів перемагає колишній міністр закордонних справ Словаччини Іван Корчок, який не розділяє антизахідну риторику прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо. Про це у суботу, 23 березня, пише Bloomberg .

Іван Корчок, який заявив, що має намір утримати Словаччину в європейському мейнстрімі, набирає 40,3%, випередивши Петера Пеллегріні, спікера парламенту та члена правлячої коаліції Фіцо, який отримав 38,4%.

Далі ці два кандидати зустрінуться у фінальному турі виборів 6 квітня.

Зазначається, що проросійський колишній голова Верховного суду Стефан Харабін посів третє місце за кількістю голосів. Має 11,75%.

У той же час Bloomberg зазначає, що розрив між кандидатами невеликий і якщо переможе Пеллегріні, це дасть Фіцо більше можливостей для просування своєї програми, яка викликає занепокоєння Європейського Союзу через спроби переглянути систему правосуддя в країні та нападок на ЗМІ.

Корок обіцяє підтримувати проєвропейський курс країни.

Відомо, що глава держави Словаччини обіймає переважно церемоніальну посаду, проте може накладати вето на закони та призначати чиновників, суддів та керівників центрального банку.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *