Політика

У ЄК розкритикували Польщу за блокаду кордону

У Європейській комісії заявили, що підтримують так званий транспортний безвіз між Україною та Євросоюзом, незважаючи на вимоги польських перевізників.
Про це після засідання Ради ЄС на рівні міністрів інфраструктури та транспорту у понеділок, 4 грудня, заявила єврокомісар з транспорту Адіна Велян, повідомляє  Радіо Свобода .
Велян також пообіцяла захищати цю угоду.
«Цей пінг-понг між Україною та Єврокомісією — несправедливий. А тим часом на кордоні страждають люди, а наші зовнішні кордони Євросоюзу стають заручниками. Тому ідея повернення дозволів є неприйнятною, оскільки саме з цією метою ми відмовилися від дозволів», — заявила єврокомісар.
Вона наголосила, що дозволяти операції під різними номерами та з різною кількістю дозволів у ЄС було нежиттєздатним.
Велян наголосила, що обговорювати проблеми, пов’язані з цією угодою, потрібно лише після вирішення критичної ситуації на кордоні. Також вона розкритикувала польський уряд, водночас вказавши, що країна перебуває у процесі формування нової більшості після виборів.
«Вважаю неприйнятним, щоб уряд умивав руки в Польщі, говорячи, що це щось між місцевою владою та Єврокомісією врешті-решт і Україною. Ми як центральна влада не маємо до цього відношення – у нас пов’язані руки. Я не вважаю, що це прийнятне пояснення», — додала комісар.
Вона зазначила, що з нетерпінням чекає на співпрацю з наступним урядом Польщі, щоб якнайшвидше вирішити проблему на кордоні.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *