Події у світі

Численні російські злочини: МЗС обґрунтувало необхідність виключення РФ із Ради безпеки ООН

Численні російські злочини є прямим наслідком порушення певних Статутом ООН процедур набуття Росією членства в ООН та статусу постійного члена Ради Безпеки.

Про це у  Facebook  повідомив речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко.

«Побачили у ЗМІ інформацію про звернення депутатів Верховної Ради України проінформувати про хід виключення Росії з ООН. Звернення ми поки не отримували, але Міністерство закордонних справ України позитивно зазначає високий інтерес народних депутатів до виключення Російської Федерації зі складу Ради Безпеки ООН та ООН в цілому «, — Написав Ніколенко.

За його словами, зловживання РФ правом вето набуло кричущих масштабів. Проблема особливо загострилася після 24 лютого 2022 р., коли Росія розпочала повномасштабну війну проти України, блокуючи будь-які дії ключового органу ООН, відповідального за підтримку міжнародного миру та безпеки.

Численні російські злочини є прямим наслідком порушення визначених Статутом ООН процедур набуття Росією членства в ООН та статусу постійного члена Ради Безпеки, яке відбулося 31 рік тому.

«Саме тому, залучаючи найкращих українських та іноземних юристів-міжнародників, МЗС України розробило детальну аргументовану позицію про нелегітимність перебування Росії в Раді безпеки ООН та ООН в цілому та необхідність її виключення», — додав речник.

Він зазначив, що ця позиція полягає в наступному: у грудні 1991 року російська делегація без статутних підстав узурпувала у Раді Безпеки ООН крісло СРСР – держави, яка на той момент припинила своє існування. Набуття Російською Федерацією статусу постійного члена Ради безпеки ООН було незаконним. Грубо порушивши Статут ООН, РФ відчула тотальну вседозволеність та безкарність. Безкарне зло в минулому призвело до кривавих наслідків нинішнього часу.

26 грудня 2022 року МЗС України зробив офіційну заяву та офіційно нотифікувало держави-члени ООН про початок системної кампанії з позбавлення РФ статусу постійного члена Ради Безпеки.

Заява міністерства посилила відповідну постанову ВРУ, ухвалену на початку грудня. Уряд та парламент України виступили єдиним фронтом для мобілізації міжнародної відповіді проти зловживань Росії до ООН.

Негайно після публікації офіційної заяви, МЗС України приступило до масштабної та системної дипломатичної роботи з мобілізації коаліції однодумців та просування теми виключення РФ. Міністр Дмитро Кулеба неодноразово інформував про це у своїх публічних виступах і на брифінгах для ЗМІ.

Українські дипломати вже провели роботу більш ніж у двох десятках країн з метою залучення їх до участі у глобальній адвокації виключення РФ із РБ ООН. Крім того, МЗС вже працює з більш як трьома десятками лідерів громадської думки та авторитетних представників політичних, академічних та експертних кіл для адвокатування української ініціативи. Залучаємо осіб, які могли б адвокатувати не лише у конкретних країнах, а й на міжнародному рівні.

Наголошено, що робота триває, тож кількість країн та адвокатів продовжить зростати. В даний час МЗС України фіналізує план заходів та кроків публічної кампанії з адвокації виключення Росії з Ради безпеки, паралельно проводячи консультації з партнерами щодо подальших дипломатичних кроків у цьому напрямку.

Ніколенко зазначив, що питання виключення РФ зі складу Ради Безпеки ООН є одним із пріоритетів зовнішньої політики.

За його словами, втілення такого комплексного завдання потребує консолідації всіх зусиль як у публічній, так і політичній та дипломатичній площині.

«Ми відкриті для взаємодії та запрошуємо всіх зацікавлених народних депутатів України до об’єднання зусиль на цьому напрямі. Будемо вдячні за залучення народних депутатів для проведення роботи на всіх можливих рівнях та майданчиках», — наголосив спікер.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *