Події в Україні

Як у Южноукраїнську влада наживається на війні. Корупційні щупальця у мерії

Южноукраїнськ невеличке містечко в Миколаївській області. Звичайно ж — «місто атомників» і відоме по всій Україні. Здавалося б, у війну йому повинні особливо приділяти увагу — але про місто ніби забули, після того, як росіяни залишили свої спроби захопити ПАЕС. І що ж відбувається зараз? Місто загрузло у корупції, політиканстві, а бюджетні гроші стали осідати у кишенях бандитів. Чому? Зараз розповімо.

Мер Южноукраїнська Валерій Онуфрієнко був достроково відправлений до «імпічменту» депутатським корпусом, на сьогоднішній день його обов’язки виконує секретар міськради Олександр Акуленко. Але зміна градоначальника не тільки не покращила становище, а навпаки – розв’язала руки віце-мерам. Так, наприклад, Сергій Горностай, який займається питаннями діяльності виконавчих органів влади, має не просто кримінальне минуле, а — бандитське. У 1994 році ще зовсім юний Горностай вчинив злочин, який потрапляє під статтю Кримінального Кодексу України «Злісне хуліганство». Він був засуджений на 3 роки позбавлення волі, але суддя пошкодувала молодого хлопця і призначила йому умовне покарання. Через 4 роки Сергій Горностай чинить нові злочини: грабіж, розбій, бандитизм. Цього разу суд засуджує його до п’яти років позбавлення волі та покарання він відбуває повністю, як і належить, у колонії. Таке бурхливе кримінальне життя можна було списати на вік, мовляв, хто в молодості з нас не помилявся? От тільки у 2012 році Сергій Горностай, вже будучи депутатом міськради від «Батьківщини», примудряється вимагати гроші у співробітника міліції, погрожуючи йому вбивством. «Представника народу» було засуджено до ув’язнення, але феміда дозволяє йому знову обмежитися лише умовним терміном.

На жаль, це далеко не єдині провини Сергія Горностая. У 2021 році для отримання посади заступника міського голови він підробив диплом про освіту — було встановлено, що віце-мер жодного дня не провчився в університеті. Цікаво, що бувшим керівником атомної станції Володимиром Лісніченко, Горностай був працевлаштований на «Юженергобуд», але на роботу не вийшов жодного разу, натомість за три місяці він отримав заробітну плату у розмірі понад 42 тисячі гривень. За час правління в мерії Сергій Горностай зміг зміцнити свої корупційні щупальця.

У розпал війни йому вдалося працевлаштувати свою дружину на посаду заступника головного лікаря з господарської діяльності у КП «Південноукраїнська міська лікарня» — її зарплата в місяць на сьогоднішній день становить понад 30 тисяч. Примітно, що останні півроку пацієнти почали скаржитися на здирництво грошей з боку співробітників лікарні, при цьому називати їхні імена, і тим паче, подавати заяву до правоохоронних органів, городяни бояться. Вони стверджують, що корупція у лікарні веде не лише до мерії, а й прямо до Києва — депутатів Верховної Ради.

Крім постійних поборів із пацієнтів, у лікарні за 2022 рік було проведено низку закупівель медичного обладнання, де торги було проведено лише з єдиним учасником. Тут ще слід зазначити, що головний лікар «ЮМБЛ» Сергій Лупов є близьким другом Сергія Горностая, а не лише керівником його дружини. Отже, за допомогою «відкритих торгів з особливостями» було закуплено дизельний генератор, згідно з даними, вартістю 1 мільйон 63 тисячі гривень, за 2 млн 148 тис було придбано хемілюмінісцентний імунологічний аналізатор. А за процедурою спрощених закупівель керівництво лікарні придбало:

-систему флюороскопічну рентгенівську загального призначення, вартістю майже 8 млн грн;

-устаткування для операційних блоків, цистоскоп, твердий нефроскоп — загальна вартість 877 тис грн;

-Апаратуру для радіотерапії, механотерапії, електротерапії та фізичної терапії за 2 млн 767 тис грн.

На усьому обладнанні є заводський код, за допомогою якого можна відстежити шлях апаратів, і як вони потрапили на територію України. Саме через наявність коду правоохоронці мають підозру, що лікарня видала отриману гуманітарну допомогу у вигляді апаратів за покупки. Причому абсолютно в усіх закупівлях завжди був тільки один учасник, що також наштовхує на думки про можливе спільність двох сторін. Загалом лікарня за минулий рік на придбання апаратів витратила порядку 15 мільйонів.

На сьогоднішній день апетити лікарні продовжують зростати, незважаючи на закуплену апаратуру, вони мають намір зарезервувати ще 27 мільйонів гривень для закупок.

Повертаючись до особи віце-мера, Сергій Горностай ще й щасливий власник квартири у комплексі «Престиж». Але він її не купив, а отримав — на взаємовигідних умовах. Справа в тому, що фірма, яка збудувала комплекс, не мала потрібної документації на будівництво, і несумлінно заклала комунікації. Жодне підприємство міста не погодилося укладати договори на послуги у «Престижі». Тоді на допомогу поспішив віце-мер, користуючись службовим становищем та своїм кримінальним минулим, погрожуючи керівникам комунальних підприємств, він змусив їх підписати всі документи будівельній фірмі, завдяки чому будинок був зданий в експлуатацію, а сам чиновник отримав бонус у вигляді просторої квартири.

Напевно, можна було б на все це заплющити очі, якщо незважаючи на таку біографію, Горностай тричі був обраний депутатом Южноукраїнської міськради. Можна було б, якби не війна з російською федерацією. Справа в тому, що місто Южноукраїнськ стратегічно важливе, росіяни вже робили спроби дістатися атомної станції, як це було в інших українських містах, щоб шантажувати весь світ. Завдяки злагодженим діям ЗСУ та добровольців всі спроби залишилися безуспішними. А тепер уявіть, що в містечку атомників, у війну, у мерії за високої посади, має доступ до держтаємниці людина, чий родич проживає в росії. У Сергія Горностая є 26-річний син Владислав Вербовський, який не просто проживає на території рф, а є співробітником міліції в Москві. Зрозуміло, що прізвище матері хлопець взяв, щоб не заважати кар’єрі батька, а своєю чергою Горностай, володіючи великим обсягом інформації, можливо допоможе синові отримати пару зірочок на погони.

Куди ж дивляться правоохоронці, керівництво Миколаївської області, народні обранці? Дуже не хочеться вірити, що місто Южноукраїнськ списали з рахунків і віддали на поталу бандитам, а може, ще гірше — росіянам. Якщо ви вважаєте, що Сергій Горностай це єдина негативна подія в містечку атомників, то ви сильно помиляєтеся.

Далі буде…

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *