Політика

Єврокомісія схвалила початок переговорів щодо вступу України

Єврокомісія рекомендувала країнам Євросоюзу розпочати з Україною переговори щодо вступу, але за умови, що Київ втілить у життя ще низку реформ. Про це сказала голова ЄК Урсула фон дер Ляйєн на брифінгу в Брюсселі у середу, 8 листопада.

За її словами, Україна виконала 90% реформ, на які від неї очікував ЄС, але незмінною умовою є подальше виконання незавершених на даний момент перетворень.
«На цій підставі ми рекомендували сьогодні, щоб Рада ЄС почала переговори щодо вступу. Ми також рекомендуємо, щоб Рада погодила переговорні рамки для України з метою продовження виконання реформ», — сказала вона.
Фон дер Ляйєн зазначила, що основного прогресу Україна досягла у сфері конституційного правосуддя, реформи відбору Вищої ради правосуддя, антикорупційної програми, боротьби з відмиванням грошей, важливих заходів щодо стримування олігархів, а також новими законами – щодо медіа та щодо національних меншин.
У звіті, опублікованому Єврокомісією, йдеться, що вона дає рекомендацію Раді прийняти переговорні рамки після того, як Україна:
  • ухвалить запропонований урядом закон про збільшення штатної чисельності Національного антикорупційного бюро України;
  • виключить із закону про запобігання корупції положення, що обмежують повноваження НАЗК з перевірки активів, що вже пройшли процес перевірки, а також обмежують повноваження НАЗК щодо перевірки майна, набутого декларантами до вступу на державну службу, без шкоди правилам, що застосовуються до забезпечення національної безпеки;
  • ухвалить закон, який врегулює лобіювання за європейськими стандартами, як частину антиолігархічного плану дій;
  • ухвалить закон, що стосується інших рекомендацій Венеціанської комісії від червня 2023 року та жовтня 2023 року, пов’язаних із законом про національні меншини, а також врахує рекомендації Венеціанської комісії, пов’язані із законами про державну мову, медіа та освіту;
  • продовжить боротьбу з корупцією подальшими розслідуваннями та вироками за фактами корупції.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *