Головна

ЄС затвердив 5 мільярдів євро на зброю для України

Посли країн-членів Євросоюзу ухвалили рішення про поповнення 5 мільярдів євро Європейського фонду світу, з якого країнам-членам відшкодовують кошти за надану Україні зброю. Про це повідомили у Раді Євросоюзу, передає кореспондент Радіо Свобода у Брюсселі.

Кошти підуть на спільні закупівлі зброї для України та навчання військових, вони мають зробити військову допомогу більш структурованою та передбачуваною.

«Військова підтримка України в рамках виділеної суми має й надалі обумовлюватися потребами Збройних Сил України, що змінюються, з прагненням максимізувати додану цінність ЄС і доповнювати двосторонні зусилля», – йдеться у документі про рішення, який є у розпорядженні Радіо Свобода.

Нові умови передбачають збільшення використання спільних закупівель у європейській оборонній промисловості та Норвегії. Раніше в Єврокомісії повідомлялося, що 80% коштів, які блок витратив на військову допомогу Україні, використано за межами Євросоюзу, переважно в США.

У той же час, на час перехідного періоду рішення дозволяє «гнучкість у ланцюгах постачання, які можуть включати операторів, виробництво яких здійснюється за межами Євросоюзу».

У січні офіс Жозепа Борреля запропонував реформувати Європейський фонд миру та створити на його базі спеціальний військовий фонд для України. Пропонувалося, що він поглине нинішні активи Європейського фонду світу (близько 6,5 мільярда євро), і, крім цього, щороку протягом наступних чотирьох років поповнюватиметься на 5 мільярдів євро.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *