Події у світі

ЄС не справляється з постачанням боєприпасів ЗСУ

Європейський Союз відстає від свого плану надати Україні мільйон артилерійських снарядів до березня 2024 року. Поки що він виконаний лише на 30%.

Про це пише Bloomberg у четвер, 26 жовтня.

ЄС пообіцяв надати Україні артилерійські боєприпаси протягом 12 місяців, спочатку за допомогою наявних запасів, а потім через контракти про спільні закупівлі та збільшення промислових потужностей.

У той же час, як зазначає видання, пройшло вже більше половини цього часу, проте план виконано лише на 30% і, виходячи з обсягу контрактів, підписаних на сьогоднішній день, ризикує не досягти своєї мети. За словами обізнаних джерел, кілька держав – членів ЄС приватно звернулися до відділу зовнішньої політики блоку із проханням продовжити цей термін.

У свою чергу США, які мають збільшити власне виробництво приблизно до мільйона снарядів на рік у 2024 році, закликали ЄС активізувати свої зусилля.

Крім того, конфлікт Ізраїлю та ХАМАС також створює додаткові ризики постачання зброї в Україну.

З моменту проголошення ініціативи ЄС також зросла ціна на снаряди, тому виділених коштів може виявитися замало.

Видання зазначає, що Латвія, Литва, Естонія, Німеччина, Польща та Нідерланди мають намір колективно постачати Україні 300-400 тисяч боєприпасів. До того ж Фінляндія, Данія та Швеція розмістили замовлення на суму 52 мільйони євро. Але виробництво розпочнеться лише у 2024 році.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *