Події в Україні

Ігнат пояснив, навіщо Росія запускає повітряні кулі над Україною

Одна з «новацій», яку застосовують російські війська в останні два тижні, – це запуск повітряних куль: об’єктів діаметром 2-3 метри, до яких прив’язаний кутовий відбивач. Противник, швидше за все, використовує їх як підступ для двох цілей.

Про це йдеться у матеріалі РБК-Україна.

Основне завдання цих куль – розвідка позицій української ППО. Другорядна функція – відвернути увагу нашої ППО від розвідувальних БПЛА, а їх кілька разів вже запускали одночасно.

«Це невелика повітряна куля з металевим відбивачем або фольгою. Радіолокаційна станція опромінює її, сигнал відбивається і повітряна мета з’являється на моніторі. Її фіксують, супроводжують, тому для нас це в будь-якому випадку розосереджена увага. Вони розраховують на те, що ми збиватимемо», — пояснив речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

А в цей час росіяни хочуть фіксувати місце запусків наших протиракет з літака ДРЛВ А-50 з Білорусі чи з моря. І щоразу під час роботи ППО противник прораховуватиме алгоритм, де у нас знаходяться ЗРК і як вони переміщуються. Їм це потрібно, щоб прокладати маршрут для ракет під час наступних обстрілів, оминаючи нашу ППО. Тому ніякого сенсу збивати ці кулі немає, якщо вони не несуть прямої загрози, уточнив Ігнат.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *