Політика

Ізраїль вирішив утриматися від повномасштабного вторгнення до Сектору Газа

Ізраїль вирішив утриматися від повномасштабного вторгнення до Сектору Газа і натомість провести більш обмежені наземні операції. Це було узгоджено зі Сполученими Штатами Америки.

Про це повідомляє  New York Times .

За словами американських чиновників, поки що важко стверджувати, що зрештою зробить Ізраїль, оскільки збільшення кількості повітряних ударів і розширення наземних вторгнень за останні три дні свідчить про агресивнішу позицію.

Прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху, у свою чергу, заявив, що ЦАХАЛ увійшов на територію Сектору Газа, щоб розпочати «другий етап війни». Водночас не назвав відповідного кроку вторгненням. Також військові стверджували про просування ізраїльських солдатів у північну частину анклаву.

Як пише видання, зараз вторгнення Ізраїлю до Сектору Газа є менш масштабним і більш вузькоспрямованим, ніж те, що Єрусалим спочатку описував міністру оборони США Остіну Ллойду та іншим вищим військовим чиновникам Штатів.

Під час телефонних переговорів зі своїм ізраїльським колегою Йоавом Галланом Остін наголосив на важливості ретельного вивчення того, чи здатні ізраїльські військові здійснити наземне вторгнення в Сектор Газа, де Хамас обладнав складну мережу тунелів під густонаселеними районами.

«Іншими чинниками, які, найімовірніше, також вплинули на військове планування Ізраїлю, американські чиновники називають можливий вплив на переговори про звільнення заручників і той факт, що ізраїльські політичні та військові лідери розділилися у думках про те, як, коли і навіть чи варто здійснювати вторгнення», — додає видання.

За словами чиновників Пентагону, Ізраїль, ймовірно, проводить поетапну операцію, коли невеликі розвідувальні підрозділи просуваються до Гази, щоб виявити бойовиків ХАМАС, вступити з ними в бій і виявити їх вразливі місця.

«Щойно виявляються слабкі місця, шви і прогалини, вони вводять основні штурмові сили», — пояснив Мік Малрой, колишній високопосадовець з питань близькосхідної політики в Пентагоні та офіцер ЦРУ у відставці.

Як зазначив генерал армії США Фредерік Ходжес, вищезгадана тактика дозволяє «зменшити або обмежити кількість жертв, а також супутню шкоду» будинкам.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *