Події в Україні

18-річним юнакам можуть вручити повістки: у ЗСУ розповіли, що це означає

Юнакам у 18-річному віці можуть вручити повістку. У такому разі їм потрібно з’явитися до свого територіального центру комплектування та соціальної підтримки та подати довідку про навчання або приписне свідоцтво ТЦК, яке оформлюють із 17 років.

Про це розповів начальник служби зв’язків із громадськістю командування Сухопутних військ Збройних сил України Володимир Фітьо в інтерв’ю РБК-Україна.

«А ще краще – мати ці всі документи при собі, тоді всі питання одразу знімаються. Повістка – це не відправка на фронт. Повістка – це для уточнення облікових даних», – зазначив військовий.

Він пояснив, що приписка до призовних дільниць відбувається взагалі з сімнадцяти років – ще коли юнаки навчаються у школі. Вони проходять первинний медичний огляд та, відповідно, вже стають на військовий облік у своїх ТЦК. Тому що для вступу до вищих навчальних закладів установи середньої технічної освіти необхідно мати приписне свідоцтво зі свого центру комплектування.

На запитання, чи можуть у 18 років відправити на фронт, представник Сухопутних військ нагадав, що зараз ще дійсна військова термінова служба. Йдеться про категорію призовників віком від 18 до 27 років. Однак такі чоловіки зараз у рамках мобілізації не закликаються.

«Коли така категорія людей хоче захищати Батьківщину – вони це можуть зробити на добровільній основі. Це ж стосується студентів. Наприклад, якщо студент навчається, його вік до 27 років і з якихось причин він узяв академвідпустку або його відрахували з вищого навчального закладу, але він має вчитися на стаціонарі – він під мобілізацію не підпадає. Під мобілізацію на даний момент підпадають чоловіки віком від 27 років», — додав Фітьо.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *