Події в Україні

2-3 мільйони українців покинуть Україну на початку зими, – голова Європейського бюро ВООЗ

Руйнівна енергетична криза, надзвичайна ситуація в галузі психічного здоров’я, обмеження гуманітарного доступу та ризик вірусних інфекцій стануть цієї зими серйозним випробуванням для української системи охорони здоров’я та українського народу, а також для всього світу та його прихильності до підтримки України.

Про це повідомляється у заяві голови Європейського бюро ВООЗ Ханса Клюге.

«Половина енергетичної інфраструктури України або пошкоджена, або зруйнована. Це вже опосередковано впливає на систему охорони здоров’я та здоров’я людей. Простіше кажучи, ця зима буде присвячена виживанню. На сьогоднішній день ВООЗ підтвердила 703 напади на здоров’я з початку війни. Це порушення міжнародного гуманітарного права та правил ведення війни», — заявив Клюге.

Напади на інфраструктуру охорони здоров’я та енергетики, що продовжуються, означають, що сотні лікарень і медичних закладів більше не працюють у повному обсязі через брак палива, води та електрики для задоволення основних потреб.

«У пологових будинках потрібні інкубатори, банкам крові потрібні холодильники, ліжка інтенсивної терапії потребують вентиляторів і всі потребують енергії», — зазначив чиновник ВООЗ.

На думку Клюге, ще 2-3 мільйони людей покинуть свої будинки «у пошуках тепла та безпеки».

«Вони зіштовхнуться з унікальними проблемами зі здоров’ям, включаючи респіраторні інфекції, такі як COVID-19, пневмонія та грип, а також серйозним ризиком дифтерії та кору серед недостатньо вакцинованих груп населення», — додав він.

Все це позначиться на психічному здоров’ї українців.

Цього тижня війна вступає у свій 9-й місяць, і вже близько 10 мільйонів людей схильні до ризику психічних розладів, таких як гострий стрес, тривога, депресія, вживання психоактивних речовин і посттравматичний стресовий розлад, підкреслив Клюге.

За статистикою ВООЗ, в Україні зареєстровано 1400 осіб із тяжкими психічними розладами.

Війна вплинула як на доступ до медичного обслуговування, так і на шлях доставки гуманітарної допомоги. Україні потрібні стійкі ресурси, щоб система охорони здоров’я пережила зиму і після неї, і ці питання будуть у центрі уваги на конференції з України, яка відбудеться наступного місяця у Парижі під керівництвом президента Макрона та президента Зеленського.

«Я дуже турбуюся за 17 000 ВІЛ-інфікованих у Донецьку, у яких незабаром можуть закінчитися життєво важливі антиретровірусні препарати, які допомагають їм вижити. Я наполегливо закликаю до створення гуманітарного медичного коридору у відвойовані та окуповані райони», — заявив.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *