Політика

WSJ: Україна попросила у США дозволу бити американською зброєю по Росії

Україна звернулася до адміністрації президента США Джо Байдена з проханням допомогти визначити цілі в Росії, за якими Київ міг би завдати удару власною зброєю. Вона також попросила США зняти обмеження на використання наданої американської зброї з військових об’єктів на території Росії.

Про це пише   WSJ  з посиланням на американських чиновників та представників оборонного відомства.

Це прохання з’явилося у той час, коли Росія здобула найбільші територіальні досягнення в Україні за майже 18 місяців у північно-східній частині Харківської області.

Інші американські чиновники заявили, що запит України, зроблений минулого тижня, розглядається.

Якщо США погодяться на такі зміни, це може означати серйозну зміну політики адміністрації, яка вже давно прагне зменшити ризик військової ескалації між Вашингтоном та Москвою, підтримуючи Україну.

Пряма промова генерала ВПС США Сі Кей Брауна: «Вони справді просили [США] про допомогу, щоб завдати удару по Росії. Це не стосувалося конкретної системи озброєнь, а додаткової допомоги у завданні удару по росіянам».

Напад Росії на Харківщину на початку цього місяця змусив Україну відволікти війська та ресурси з інших частин країни, що призвело до збільшення навантаження на і без того перевантажені сили, які вже давно чекають на додаткове озброєння зі США.

Представник Білого дому заявив, що нинішня політика США не підтримує надання такої допомоги у виборі цілей чи використання американської зброї на території Росії: «Ми не заохочуємо та не дозволяємо здійснювати атаки на території Росії, що є нашою давньою політикою».

WSJ пише, що США надали ракетні комплекси класу «земля-земля» та інші системи озброєнь ATACMS за умови, що вони не будуть використовуватись для завдання ударів по цілях на території Росії. Це застереження, на яке Україна погодилася як на умову отримання зброї, мало на меті зменшити ризик переростання конфлікту у пряме зіткнення між США та Росією.

У вересні 2022 року Міністерство закордонних справ Росії попередило, що США «перетнуть червону лінію» і будуть вважатися «прямою стороною конфлікту» в очах Кремля, якщо поставлять Києву ракети більшої дальності.

Проте з того часу Росія звернулася до Північної Кореї за балістичними ракетами, а до Ірану — за безпілотниками, і використала цю зброю для посилення атак на українську інфраструктуру.

Наразі Росія перекидає сили та засоби на північний схід України з безпечної території поблизу, посилюючи атаки у Харківській області.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *